Szkolenie pt.: „Druk 3D: zastosowanie w celach badawczych i aplikacyjnych”

9-10 maja 2024 roku

Szkolenie dedykowane jest osobom zainteresowanym świadomym użytkowaniem technologii przyrostowych w szerokim zakresie ich zastosowania w różnych dziedzinach badań naukowych oraz życia codziennego i przemysłu. Uczestnicy poznają różnicę pomiędzy poszczególnymi technikami druku 3D, a także koszty wdrożenia i użytkowania technik przyrostowych oraz materiały w nich stosowane.

Dobór odpowiedniej techniki druku 3D do pracy może pozwolić zaoszczędzić niepotrzebne wydatki na źle dobraną technikę przyrostową, a także oszacować jej opłacalność podczas aplikacji w projektach komercyjnych i badaniach naukowych.

Program szkolenia:

1. Historia druku 3D i jej aplikacje w przemyśle i życiu codziennym
  2. Ceny urządzeń i eksploatacji różnych technik druku 3D.
  3. Jak przygotować model do druku 3D
  4. Druk z materiałów stałych: FDM i LOM
    • Na czym polega technika druku
    • Zastosowanie technik FDM i LOM
    • Wady i zalety
    • Przygotowanie modeli 3D i wykończenie powierzchni po druku
  5. Druk z materiałów ciekłych: SLA, PolyJet, DLP, LCD, MJP,
    • Na czym polegają techniki druku z żywic
    • Zastosowanie technik SLA, PolyJet, DLP, LCD, MJP
    • Wady i zalety
    • Ceny urządzeń i materiałów eksploatacyjnych
  6. Druk z materiałów sypkich – proszków – SLS, DMLS, SLM, CJP, MJF, Binder Jetting, EBM
    • Druk z ceramiki i gipsu
    • Druk z tworzyw sztucznych
    • Druk z metalu
    • Zastosowanie technik SLS, DMLS, SLM, CJP, MJF, Binder Jetting, EBM
    • Wady i zalety druku z proszków
  7. Wybór techniki druku 3D dostosowany do potrzeb

Szkolenie odbędzie się w dniach 9-10 maja 2024 roku w godzinach 9:00 do 14:00.

Prowadzący: dr hab. inż. Damian Gąsiorek, prof. PŚ

W latach 2014-2016 dyrektor producenta drukarek 3D firmy 3DGence,  za których rozwiązania techniczne otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich (SIMP) za „Najlepsze osiągnięcie techniczne 2014 roku” w kategorii: prace wdrożone w przemyśle za opracowanie i wdrożenie do produkcji drukarki 3D Gence One. Od 2014 roku prowadził prace wdrożeniowe technologii przyrostowych, a w 2017 otrzymał nagrodę Soczewka FOCUSA w kategorii Innowacje techniczne za projekt „Rower z napędem hybrydowym z drukarki 3D”. Jest współautorem 5 rozwiązań patentowych z zakresu druku 3D. W 2018 roku został współautorem książki „Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D”. W 2019 roku został ekspertem w zakresie technologii przyrostowych Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej. Od 2016 prowadzi zajęcia z technologii przyrostowych dla studentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Obecnie prowadzi prace nad rozwiązaniami dotyczącymi druku 4D.

III tura rejestracji uczestnictwa trwa do 25 kwietnia 2024 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz -> LINK

• do 25 kwietnia 2024 roku – zgłoszenia uczestnictwa, poprzez wypełnienie formularza internetowego,
• 9-10 maja 2024 roku – termin wydarzenia,
• od 13 maja 2024 roku – wysyłka papierowych materiałów – certyfikatów uczestnictwa.

Opłata dla wszystkich uczestników szkolenia wynosi 900 zł brutto (w tym 23% VAT) w I turze rejestracji, 1000 zł brutto (w tym 23% VAT) w II turze rejestracji lub 1100 zł brutto (w tym 23% VAT) w III turze rejestracji* – osoby planujące skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT w sytuacji finansowania uczestnictwa ze środków publicznych proszone są przesłanie informacji przed uiszczeniem opłaty.

do 27.02.2024 r.
od 28.02.2024 r. do 19.03.2024 r.
od 20.03.2024 r. do 25.04.2024 r.

Tytuły przelewów: 3D druk 2 + imię i nazwisko Uczestnika